«Наркотичні речовини-фактор загрози для здоров’я»

Серед багатьох проблем українського суспільства чи не найгострішою є проблема наркоманії,алкоголізму та тютюнозалежності.

Наслідки вживання наркотичних речовин досить різноманітні: від психосоціальних до медичних. Серед останніх слід назвати передозування, підвищений ризик суїцидів, психіатричні, стоматологічні захворювання, серцево-судинні ускладнення, ускладнення вагітності та інші патології.

Підлітковий вік має свої  особливості.Він важкий у соціально-психологічному плані. У підлітків яскраво виражена пізнавальна активність і в той же час висока соціальна конфліктність. Відзначається значна нервово-психічна нестійкість, дисгармонійний розвиток особистості, низький самоконтроль. Разом з тим спостерігається висока активність організму на тлі недостатньо сформованих захисних сил. У цьому віці відсутня увага до свого здоров'я. Підлітки прагнуть до самоствердження і самостійності, активно домагаючись цього різними способами.

Для надання  школярам інформації щодо здорового способу життя, доведення пріоритетів здоров’я серед інших цінностей людини 1 березня  був проведений тренінг з учнями 8-10 класів на тему: «Наркотичні речовини-фактор загрози для здоров’я» у рамках Програми « Сприяння просвітницькій роботі «Рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя».Метою заняття стало  формування у підлітків прагнення займати активну життєву позицію, сприяння визначенню власних духовних цінностей та орієнтації на здоровий спосіб життя ,усвідомлення негативного впливу шкідливих звичок на самопочуття людини.

 

В ході тренінгу діти отримали знання  про корисні і шкідливі звички; ознайомились зі шкідливим впливом тютюнопаління, алкоголю та наркотичних речовин на здоров’я людини;  розвинули  навички прийняття усвідомлених рішень та раціонального вибору поведінки з метою збереження здоров’я , переконались в доцільності здорового способу життя.