Стежинами Старовинного Галича

Погожого вересневого дня учні 1 класу та учні 4 класу Липівської ЗОШ з батьками та класними керівниками Світланою Волошин та Галиною Рибак відвідали Старовинний Галич.

Екскурсію розпочали з відвідин Галицького замку, який стоїть на вершині Галич - гори. На жаль, від колишньої величної фортеці на правому березі Дністра залишились руїни оборонного муру та башта.

Побували також на головній площі міста Галича, де стоїть пам’ятник князю Данилу Галицькому, правителю Галицько-Волинського князівства, який сидить верхи на коні,ніби пильно оглядає всі довколишні землі.

Радості не було меж, коли діти відвідали Галицький національний природній парк. Тут є клітки та вольєри, в яких численні тварини та птахи, які водяться у довколишніх лісах.

Продовжили екскурсію у дитинці княжого містаселі Крилос. Там розташовано більшість пам’яток історії Галича: пам’ятниксимвол «Меч і Рало», що височить на Крилоській горі; курган «Галичина Могила» та церква Успіння Богородиці.

Також діти побували у музеї народної архітектури та побуту Прикарпаття, де відтворено «мікросела» етнографічних районів Івано-Франківщини. Вони вперше побачили хати, які ззовні і всередині обмазані глиною і побілені, а дахи покриті солом’яними житніми снопами. У хатах виставлені вишивки, народний одяг, посуд та предмети побуту. Кожен предмет має своє місце та призначення.

На зворотному шляху відвідали відпустове місце галичанДухову Криницю, де напилися святої водиці. Ми були дуже задоволені екскурсією і відчули свій зв’язок з багатьма поколіннями людей, що жили упродовж століть на нашій рідній землі та створювали її красу.