НАСИЛЬСТВО

 

    Конституція України: стаття 3. Людина , її життя та здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

  Незважаючи на 21 століття ,глобалізацію,високі технології,науку та інші ознаки сучасного суспільства, тема насильства і зокрема сексуального насильства, залишається однією з найбільш актуальних у світі.

   В рамках акції «16 днів без насильства» в Липівській ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено урок-бесіду  «Проблема сексуального насильства в Україні». В обговоренні цієї проблеми, яку часто у нас воліють не помічати, взяли учні 10-го класу, соціальний педагог Ірина Яковишин  та фахівець із соціальної роботи Олександр Буник.

   Якщо заглянути в українську Вікіпедію й отримати звідти інформацію то вас автоматично перенаправить на статтю про зґвалтування. І це, в принципі , найбільш показова річ у контексті ставлення до сексуального насильства в Україні. В ході бесіди з старшокласниками ,звернуто увагу , що сексуальне насилля-це річ, яка включає в себе  не тільки зґвалтування чи його спробу а також відбувається тільки з жінками. Насправді .в поняття сексуального насилля входить:

-          зґвалтування і спроба зґвалтування;

-          небажані сексуальні дотики чи примушування торкатися іншої людини;

-          підглядання або фотографування людини інтимній ситуації без її згоди;

-          сексуальні домагання;

-          ексгібіціонізм,примусова демонстрація людині порнографії;

-          будь-які інші сексуальні дії з людиною, яка не дає на них згоди або не здатна відмовити ґвалтівникові чи чинити йому спротив.

Про те, що насильство відбувається в наш час  ми дізнаємось з новин телебачення та Інтернету.

    Насильницькі дії сексуального характеру дуже суворо караються законом. Ніяких поблажок людям , які вчинили такі дії, немає і бути не може. Поширюється це і на підлітків.

   Старшокласників проінформовано куди звернутися по допомогу, якщо вони  або їхні знайомі потрапили в ситуації, коли була спроба насильства  чи було вчинене насильство на сексуальному ґрунті:.

-          Всеукраїнська дитяча лінія «Телефон довіри»  0 800 500 21 80.;

-          Національна  «Гаряча лінія» з питань насильства та захисту прав дітей 0 800 5003350

 

-          Цілодобовий телефон довіри з питань допомоги жертвам насильства в сім’ї  (Київ) (044) 451-5-451.