Після прогулянки вулицями столиці Буковини

Нещодавно мала можливість гуляти старовинними Чернівцями, про що хочу поділитись враженнями. Все почалося з того, що липівчани з ініціативи та за підтримки сільського голови с.Липівка вирушили до ,,українського Парижа” – славного м. Чернівці. А теплі жовтневі дні цьому тільки посприяли. Місто, яке багате своєю старовинною і, що важливо, збереженою архітектурою, дивувало на кожному кроці. Воно має цікаву та неповторну історію, яку нам із захопленням розповідав екскурсовод. Оглянули будинок-корабель, Вірменську церкву, костел Пречистого Серця Ісуса… Та найбільше мене вразив – корпус Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича - один із найстаріших класичних університетів в Україні, який вже став візитівкою міста. Стиль будівлі еклетичний з домінуючим мотивом візантійської та романської архітектури, яка так і вабить дізнатись про неї все більше. До речі, Чернівецький університет і Вірменська церква побудовані за проектом одного чеського архітектора - Йосифа Главки.

Ми гуляли завжди багатолюдною центральною вулицею Ольги Кобилянської, ласуючи смачною кавою і морозивом. Щоб краще зрозуміти, що особливого являє собою ця вулиця, то це щось на кшталт франківської «сотки». Вони такі однакові і водночас такі різні.

Загалом треба віддати належне людям, які зуміли зберегти через архітектуру, атмосферу старих Чернівців, де практично ніде нічого не дисонує модерною багатоповерхівкою.Мене вразило в спокійних вулицях Чернівців – повна відсутність пошарпаної реклами на стовпах, що, без сумніву, тільки прикрашає місто. Окрім архітектурних споруд, місто має ще одну особливість. Кожної неділі високо на ратуші з’являється чоловік з музичним інструментом - трубою, одітий в український національний одяг і грає відому композицію «Марічку» з чотирьох сторін ратуші. Виявляється, це вже така чернівецька традиція, на демонстрування якої збирається чимало туристів.

Крім того, приємно було отримати запрошення від сім’ї Решетняків на гостину до їх родинного обійстя. Михайло Решетняк – уродженець с. Липівка та його дружина радо прийняли липівчан.

Отже, щоб дізнатись всі таємниці цього чарівного міста, відчути атмосферу, яка створювалась століттями, потрібно всього лиш прогулятись його затишними вулицями і насолоджуватись ними.

 

Христина Любчик