Львів

В жовтні всі вчителі святкують своє професійне свято. У нашій школі вже є традицією в цей день організовувати поїздки у історичні місця України. Традиційно, цю поїздку нам організував сільський голова Ігор Романович Гураль.

Цього року ми вдруге відвідали одне з найгарніших місць Європи – історичне місто Львів.

Щоб цікавою і пізнавальною була наша екскурсія, нас супроводжував гід – пан Ярослав, знавець славетних місць України.

Що може бути краще, ніж відпочинок у Львові - столиці західної України? Культурний центр з дивно багатою історією, у Львові переплітається атмосфера XVIII століття і дух сучасності. Місто славиться старовинними соборами, неймовірними музеями, затишними кав`ярнями та пивоварнями.

Розпочали ми свою екскурсію із Греко-Католицького архикатедрального собору Святого Юра.

Пройшовши крізь браму, оздоблену алегоричними фігурами Римської та Грецької церков, ми потрапили на велике подвір’я храму. Зліва височить головний фасад катедри з могутнім порталом і фігурами святих Атанасія і Лева Шептицьких – архієреїв, котрим і завдячує своїм існуванням святиня.

Інтер’єр храму вражає багатством і різноманіттям іконопису.

   У підземній частині собору – крипті – знаходяться саркофаги найвизначнішого діяча Греко-Католицької Церкви митрополита Андрея Шептицького та інших ієрархів. 

   Відвідавши палац Потоцьких, ми познайомилися з найбільш розкішною львівською дворянською резиденцією.

  Сам палац побудований на замовлення Альфреда Потоцького в 1889 році. Граф Потоцький був відомим поціновувачем французької архітектури. Навколо палацу розбито мальовничий сад.

   Перший поверх споруди був призначений для прийому гостей, другий і третій – житлові. Тому саме на першому поверсі найбільше вражає багата ліпнина, позолота, каміни, різнокольоровий мармур, парадні дзеркала.

   Огляд першого поверху дав нам широке уявлення про європейське мистецтво загалом і саму будівлю зокрема.

Окрасою старого міста Львова є Площа Ринок – центр політичного, громадського, культурного і торгового життя міста.

Протягом екскурсії відвідали багато цікавих місць: Вірменську церкву, стару каплицю, Львівський оперний театр – архітектурну перлину Львова, та багато інших архітектурних споруд.

   Не обійшлось і без філіжанки львівської кави – це не лише горнятко чорного запашною напою, а й дух самого старого Львова, його душа і гордість, історія та віковічні традиції, які знову і знову оживають з кожним ковтком.

   Ми завітали на фабрику шоколадних виробів ручної роботи зі справжнього львівського шоколаду. Кожна цукерка і фігурка виліплені дбайливими руками майстрів. Всього, асортимент цукерок налічує 42 види. В майстерні діє маленька кав'ярня, де можна скуштувати гарячого шоколаду і вишуканої кави.

   Також, на першому поверсі можна поспостерігати за самим процесом виробництва, правда, тільки за склом.

   Поїздка залишила гарні, позитивні і приємні враження. Чудова організація, цікаві екскурсії, все дуже сподобалось, спасибі організаторам! А Львів як завжди неперевершений, незважаючи на погодні умови!